وبلاگ پایان نامه دکتری مدیریت ، حسابداری و روانشناسی

مقاله بیس خوب برای انجام پایان نامه رشته مدیریت

15 Aug 2018

چگونه مقاله بیس خوب برای انجام پایان نامه رشته مدیریت پیدا کنیم؟

مقاله بیس مانند یک الگو برای بیشتر تحقیقات دانشگاهی عمل می کند که در برخی موارد عینا پیاده سازی می شود و در برخی موارد دیگر کمک هایی از آن گرفته می شود . در برخی رشته ها حتما نیاز به چنین الگویی خواهیم داشت چرا که باید از مطالعات پیشرو در زمینه مورد نظر باخبر شویم . در برخی سایت ها مانند ساینس دایرکت و یا امرالد می توان مقاله بیس های بسیار خوبی پیدا کرد . برخی سایت های داخلی هم در این زمینه فعالیت دارند و سایتی مانند آسان داک دات کام در این زمینه بسیار پیشرفته بوده و آخرین مقالات بیس در زمینه های مختلف را دارا می باشد .
چند ویژگی کلی باید در مقالاتی که جستجو می شود وجود داشته باشد . مهم ترین نکته داشتن مدل می باشد . مقالات بدون مدل زیاد نمی توانند راهنمای کارهای تحقیقاتی باشند . وقتی مدل خوب را در مقاله تشخیص دهیم می توانیم به دنبال سایر ویژگی ها برویم . البته این در صورتی است که مقاله با تاریخ جدید باشد و در سایت های نام آشنا گرفته شود . مورد بعدی داشتن پرسشنامه خوب می باشد . برای تحقیقات پایان نامه ای و پروپوزالی رشته مدیریت پرسشنامه استاندارد بسیار مهم است. شاید کمتر تحقیقی با ابزارهای دیگر انجام شود و در بیشتر گرایش های مدیریت مانند مدیریت بازرگانی اجرایی ، منابع انسانی و مالی انجام پرسشنامه ضرورت دارد . البته در گرایش مالی کمی از روش های دیگر ممکن است استفاده شود و روش های اقتصادسنجی را برخی دانشگاه ها ترجیح می دهند .
ساختار مقاله مورد بعدی است . اینکه مقاله به چه روشی انجام و نگارش شده و آیا نتایجی که بدست آمده قابل اتکا می باشد همه از مواردی است که کیفیت را برای ما مشخص می کند . مقالات با رنکینگ خوب همیشه بهترین خصوصیات را برای تبدیل شدن به کارها و پروژه های تحقیقاتی نهایی ارشد و دکترا دارند . باید دقت کرد که صرفا گرفتن یک مقاله معمولی که دارای مدل مفهومی می باشد برای نوشتن پروپوزال در رشته مدیریت کافی نمی باشد و باید وقت بیشتری برای سرچ و جستجو در سایت ها برای این کار گذاشت .

مقاله بیس خوب برای انجام پایان نامه رشته مدیریت

مقاله بیس برای انجام پایان نامه مدیریت

15 Aug 2018

مقاله بیس برای انجام پایان نامه مدیریت،حسابداری و روانشناسی، علوم تربیتی

برای رشته های دانشگاهی مانند مدیریت و برای نوشتن پایان نامه دکتری و پروپوزال مدیریت ، حسابداری و روانشناسی و حتی رشته هایی مانند فناوری اطلاعات ، علوم تربیتی و برخی از رشته های دیگر، مقاله بیس خوب می تواند بسیاری از ابهامات مدل و فرضیه های تحقیق را حل کرده و به پروپوزال و پایان نامه جهت بدهد. بسیاری از دانشجویان برای گرفتن مقاله بیس خوب از سایت های معتبر دچار مشکل هستند و جستجوی وقتگیر در این زمینه می تواند برای آنها چالش برانگیز باشد. از طرفی بسیاری از دانشجویان نمی دانند که چه مقاله بیسی برای رشته آنها خوب است و می توانند موضوع پایان نامه خوبی از آن استخراج کنند .

مرکز پژوهش های دانشگاهی ایران (آسان داک (www.Asandoc.com) ) توانسته است با جمع آوری مقالات بیس پایان نامه به روز از سایت های معتبر ساینس دایرکت (الزویر)، امرالد و سایر سایت های معتبر کار دانشجویان رل در انتخاب مقاله بیس برای پایان نامه راحت کنند. دانشجویان می توانند با مراجعه به آسان داک با مطالعه مقاله بیس و ترجمه موضوع آن به راحتی برای پایان نامه خود از بین تعداد بالایی مقاله بیس جدید انتخاب داشته باشند .

مقاله بیس برای انجام پایان نامه مدیریت

پروپوزال ها و پایان نامه های رشته مدیریت بازرگانی و دولتی

15 Aug 2018

کیفیت پایین پروپوزال ها و پایان نامه های (Thesis) رشته مدیریت (Management) بازرگانی و دولتی

امروزه تیتر بسیاری از سایت های خبری و آموزشی در مورد کیفیت پایین آموزش در دانشگاه ها خیلی بیشتر از گذشته جلب توجه می کند. اما اینکه واقعا چه اتفاقاتی در دانشگاه ها و در دانشکده ها و رشته های مختلف مانند مدیریت می افتد تا کارهای آموزشی همچون پایان نامه کیفیت پایینی پیدا می کند . اینکه هیچ آموزشی از طرف استاد راهنما در مورد نوشتن و انجام پروپوزال صورت نمی گیرد و حتی کوچکترین راهنمایی در مورد انتخاب موضوع پایان نامه صورت نمی گیرد ، اتفاق جالبی در رشته هایی مانند مدیریت بازرگانی نمی باشد .
مثلا در رشته مدیریت دولتی و در یکی از پروژه های انتهایی به مقدمه پایان نامه توجه کنید :
“در چند سال گذشته، یک تغییر بی سابقه ای در روشی که دانشگاه ها و کالج کسب و کار خود را انجام می‌دادند، به وجود آمده بود – تحول آموزشی، پژوهش، خدمات، تدارکات، به اشتراک گذاری اطلاعات، برنامه ریزی سفر و پرداخت قبوض تزریقِ فن آوری اطلاعات باعث شده است که بسیاری ازموسسات آموزش عالی از مدل های شرکت ها با ایجاد مدیر ارشد و جایگاه، پیروی کنند.
این پژوهش، نقش در حال تحولِ مدیران فناوری اطلاعات(IT) را در آموزش عالی مورد بررسی قرار داد به منظور شرح مهارت ها و تجارب لازم که برای تبدیل شدن به یک مدیر ارشد اطلاعات (CIO) ضروری است، و انتظاراتِ مسئولان بالا رتبه در آموزش عالی از این افراد و اینکه، مسئولان در آموزش عالی نقش CIOرا چگونه می‌بینند. موقعیت اجرایی IT از تنها راسِ فن آوری اطلاعات بودن، تکامل یافته و تبدیل شده ” به مهم‌ترین تصمیم گیرنده‌های سازمانی که مسئول توسعه و اجرای پروژه هایی است که عمیقاً ارتباط نزدیکی با بقای سازمان دارد. ” بر طبق ایوانس “به CIO ها بیش از پیش نقش استراتژیک داده شده است، با این حال آنها به طور همزمان بودجه خود را می بینند که پایان می‌یابد در حالی که انتظارات، بی پاسخ باقی می ماند »(صفحه‌ی ۲۵).CIO ها برای اطمینان حاصل شدن از این موضوع هستند که سیستم های اطلاعاتیِ در اختیار خودِ آنها، فرآیندهای در سطح جهانیِ مؤسسه را فراهم می‌کنند، و به یک سازمان مزیتِ رقابت را می‌دهد که برای بقا در جهانِ به سرعت در حالِ تغییر، نیاز است.
همانطور که محیط آموزش عالیِ منحصر به فرد و پیچیده، تغییر می‌کند، مسئولان مانند CIO هااز طریق راه های بی سابقه ای به چالش کشیده شده‌اند، که در بودجه کمتر عملکرد خوبی داشته باشند، وهمچنین تصمیم گیری دقیق و قابل اطمینان، بهبود فرآیندهای سیستم‌های اطلاعاتی و درک ماموریت، ارزشها و اهداف مؤسسه و توسعه برنامه های استراتژیک IT. انتظاراتِ یک CIO باتوجه به نیازهای جامعه دانشجویی شکل دهی شده‌اند: اعضای هیئت علمی، مدیریت، دانشجویان و هیئت مدیره. در زمینه ی های اجرایی،CIO می تواند مذاکره و نفوذ در محوطه‌ی جامعه‌ی دانشگاه در سرمایه گذاری های فن آوری اطلاعات، نامیده شود. اجرای تکنولوژی “برش لبه”، دانشگاه ها و کالج را برای”ساده کردن و تبدیل فرآیندهای کسب و کار خود ” برای دستیابی به نتایج برجستهکمک می کند. این همترازیِ کسب و کار و فن آوری به تقاضای بالا برای موقعیت CIO با آن طولِ عمر محدودش در مقایسه با دیگر مدیریت های اجرایی، دامن زده است.(مارتین و همکاران ۱۹۹۵و کاروایت ۲۰۰۲). هدف از این مطالعه این بود کهعمیقاً به اطلاعاتی در مورد پویایی و پیچیدگی موقعیت، دست پیدا کنیم. مانند اینکه هیچ مسیر روشنی برای به دست آوردن موقعیت CIO یا موفق بودن در جایگاه وجود ندارد. از آنجا که مسیر روشنی برای رسیدن به جایگاه وجود ندارد، محقق به در پی پاسخ به این پرسش است که چگونه افراد در آموزش عالی به CIO تبدیل می‌شوند. با توجه به ادبیات،CIOها اغلب به عنوان مدیرِ ارشدِ تحول گرا برچسب زده شده است، که نیازاست به صورت عملیاتی و استراتژیک ، خلاقانه، مذاکره گرایانه عالی، متفکرانه و عوامل تغییر به نظر برسند..
دانشگاه مدرن نیاز به “راه حل برجسته منطقی برای یک مشکل عظیم سازمان تکنولوژیکی و بشری” دارد.(کائن و همکاران ۱۹۶۴ صفحه ی ۴). CIOها به چالش کشیده شده‌اند برای پذیرش و حرکت مطابق با تغییرات کسب و کار و جایگزین کردن زیرساخت‌های محاسباتی قدیمی و غیر قابل انعطافبا آنهایی که قوی تر و یکپارچه‌تر هستند و برای دانشگاهِ مدرن، مناسب هستند. علاوه بر این CIOها در تلاش هستند برای درک این که بخش‌های آنها در واقع “مراکز هزینه به جای سازندگان مقادیر و شتاب دهنده های نوآوری” هستند. . در آموزش عالی،CIO نه تنها باید فن آوری ماهر باشد،بلکه باید حاکمیت و هدف واقعی از آموزش عالی را درک کند.
کزار، حکومت را به صورت زیر تعریف می‌کند “روند سیاست گذاری و تصمیم گیری در سطح کلان در آموزش عالی”(صفحه ی ۳۶). در آموزش عالی هیچ تخصص و مهارتِ تصمیم گیری وجود ندارد، به همین علت باید روندی وجود داشته باشد به طوری که تمام حوزه‌ها احساس کنند که ورودی خودشان دارای ارزش است. با فرهنگ های مختلف حاکم بر آموزش عالی، بسیاری از سوالاتِ پاسخ داده نشده وجود دارد که در مورد نوع تجربه و تخصص مورد نیاز برای به کار گیری CIO در آموزش عالی است. بنابراین سوالات زیراز این امور ناشی می شوند:
آیا CIO به لحاظ درکِ فنی ، درک کسب و کار، و یادرک سیاسی تصور می شود؟ متاسفانه، شواهد تجربی کمی در مورد چگونگی یک CIO موفق وجود دارد در فرهنگ پیچیده ای از آموزش عالی که در آن حکومت هم در برگرفته می‌شود، بر خلاف شرکت های بزرگ جهان که در آن رهبری از یک ساختار بالا به پایین پشتیبانی می‌کند. بنابراین برای اینکه CIO ها در آموزش عالی بقا پیدا کنند، به خصوص در موقعیت صورت منتشر خود، نیاز به منافع گسترده ای دارند که به معنی تعامل اجتماعی در ارتباط با حوزه‌های متفاوت در دانشگاه ها می‌باشد. این چالش بیشتر مواقع با بازگشتِ سرمایه گذاری IT ارتباط برقرار می‌کند، هنگامی که واحدهای دانشگاهی مجبور شده اند که تطبیق پیدا کنند و در برخی موارد بودجه خود را کاهش دهند.”
کاملا در نگاه اول مشخص است که کیفیت این مقدمه بسیار پایین و اجزای یک مقدمه خوب برای بیان موضوع رعایت نشده است. یا در تحقیقی دیگر در پروپوزال و پایان نامه مدیریت منابع انسانی که در یک دانشگاه دولتی انجام شده است، جمع بندی آخر فصل به صورت زیر بوده است:
” در این تحقیق، ما به اهمیت مدیریت منابع انسانی پرداختیم، و گفتیم که چگونه مدیریت این نوع شرکتها می تواند بر عملکرد شرکتها تاثیر گذارد. همچنین برای کمک به این فرایند، ما می توانیم از سیستم های پشتیبانی از تصمیم استفاده کنیم که می تواند برای بهبود این بخش از نتایج کاربرد داشته باشد. رویکرد تاپسیس مفهومی از این سیستم هاست که روش بسیار شاخته شده ای است. در این مقاله، ترکیبی از روشهای فازی و تاپسیس را ارائه کردیم. روش فازی ویژگی های مطلوب بسیاری دارد که می تواند در مدیریت منابع انسانی از آن استفاده شود. با استفاده از روش تاپسیس تصمیم گیری برای مدیران ساده تر می شود و عملکرد انتخاب کارکنان را بهبود بخشد. ”
حجم کم اطلاعات داده شده در مورد فصل و تکرار برخی مواردی که در خود فصل دوم پایان نامه آمده است نمی تواند جمع بندی خوبی از آن بخش داشته باشد و باید دانشجویان و اساتید راهنما توجه بیشتری به اصول روش تحقیق داشته باشند .
بنابراین شاهد هستیم که در بسیاری از دانشگاه ها و گروه های مختلف مدیریت ، حسابداری و روانشناسی و سایر دانشکده ها ، اهمیت چندانی به بحث پژوهش و بخصوص انجام پروپوزال و پایان نامه داده نمی شود . اساتید راهنما و مشاور باید کمک بیشتری به دانشجویان در کارهای تحقیقاتی بکنند تا بتوانند در روز دفاع و حتی استخراج مقاله کار راحت تری داشته باشند .

انجام پایان نامه مدیریت بیمه با مدیریت منابع انسانی

15 Aug 2018

انجام پایان نامه برای مدیریت بیمه چه تفاوت هایی با مدیریت منابع انسانی دارد؟

در گرایش های رشته مدیریت و برای انجام پروپوزال و پایان نامه باید دقت زیاد شود که موضوع انتخابی در حیطه تخصصی همان گرایش باشد . اگرچه شاهد موضوعات مشترک در میان برخی رشته ها هستیم ولی برخی گرایش ها هم دارای موضوعات تخصصی تری هستند . مدیریت بیمه یکی از آن رشته ها می باشد که باید تمایز بیشتری با سایر گرایش ها از جمله مدیریت منابع انسانی داشته باشد .
به متن زیر در مورد مدیریت ریسک و بیمه توجه کنید :
مطالعه مدیریت ریسک بعد از جنگ جهانی دوم آغاز شد.منابع متعدد(کراک فورد در سال ۱۹۸۲؛ هارینگتون و نیهاس در سال ۲۰۰۳؛ ویلیام و هنز در سال ۱۹۹۵) منبع مدیریت ریسک مدرن در سالهای ۱۹۵۵-۱۹۶۴ تاریخ گذاری شد.اسنیدر (۱۹۵۶) مشاهده کرد که هیچ کتابی در ارتباط با مدیریت ریسک در آن زمان وجود نداشت، و هیچ دانشگاهی دوره های این درس را ارائه نداده بود.دو کتاب علمی ابتدایی بوسیله مهر و هدگ(۱۹۶۳) و ویلیلامو همز(۱۹۶۴) انتشار یافته بود.محتوی آن کتابها مدیریت ریسک خالص را پوشش داده بود ،که مانعریسک شرکت مالی شده بود.بطور موازی،مهندسان طرح های مدیریت ریسک تکنولوژیکی را توسعه داده بودند.ریسک عملیاتی تا حدی تلفات تکنولوژیکی را پوشش می دهد:امروزه،ریسک عملیاتی باید توسط شرکتها اداره شده باشد و برای بانکها و شرکتهای بیمه تنظیم شده باشد.مهندسان همچنین ریسک سیاسی پروژه ها را در نظر می گیرند.
مدیریت ریسک مدتها پیش با استفاده از بیمه بازار برای حفاظت منحصر به فرد و شرکتهایی با تلفات گوناگون به همراه حوادث اجتماع یافته بود(هرینگتون و نیهاس در سال ۲۰۰۳).در سال ۱۹۸۲ کراک فورد اینگونه نوشت:”تسهیلات موثر بلاجبار ادامه می یابد که ریسک های خالص و سفته بازی باید توسط دستورالمل های مختلف در یک شرکت در دست گرفته شده باشد،حتی از طریق نظریه ممکن است برای آن دسته از مواردی که اداره شده مورد بحث قرار گیرد.بنابراین برای اهداف عملی، تاکیید مدیریت ریسک در مورد ریسک های خالص ادامه می یابد”.در این ملاحظه،ریسک سفته بازی برای ریسک های مالی نسبت به تعریف جاری از ریسک سفته بازی بیشتر ارتباط یافته است.
شرکتهای جدید مدیریت ریسک خالص در طول نیمه دهه ۱۹۵۰ به عنوان تناوب هایی برای بیمه بازار هنگامی که انواع مختلف پوشش بیمه بسیار پرهزینه و ناقص می شود،پدیدار شدند.چندین ریسک تجارت برای بیمه،پرهزینه یا غیر ممکن بودند.طی دهه ۱۹۶۰، فعالیت های برنامه ریزی محتمل الوقوع گسترش یافت، و پیش گیری از ریسکهای مختلف یا فعالیتهای خود حفاظتی و ابزارهای خود بیمه گری برخلاف برخی اتلاف ها در این مکان قرار گرفت.فعالیتهای پیش گیری و پوشش برای بیماری ها و حوادث مربوط به کار در شرکتها در طی این دوره رخ داد.
استفاده از مشتقات به عنوان ابزارهایی برای اداره به عنوان ریسک بیمه شدنی و بیمه نشدنی در دهه ۱۹۷۰ آغاز شد، و به سرعت در طول دهه ۱۹۸۰ گسترش یافت.همچنین در دهه ۱۹۸۰ بود که شرکتها شروع به در نظر گرفتن مدیریت مالی یا مدیریت سهام کردند.مدیریت ریسک مالی مکملی برای مدیریت ریسک خالص برای بسیاری شرکتها شده است.موسسات مالی،شامل بانکها و شرکتهای بیمه، فعالیتهای مدیریت ریسک اعتباری و ریسک بازارشان طی دهه ۱۹۸۰ تشدید شد.ریسک عملیاتی و مدیریت ریسک تسویه پذیری در دهه ۱۹۹۰ ظاهر شد.
قانون بین المللی ریسک همچنین در دهه ۱۹۸۰ آغاز شد.موسسات مالی طرح های مدیریت ریسک داخلی و قواعد محاسبه سرمایه برای حفاظت خودشان از ریسکهای پیش بینی نشده و کاهش سرمایه تنظیمی را توسعه دادند.در همان زمان حکومت مدیریت ریسک ضروری شد،مدیریت ریسک جامع معرفی شده بود،و موقعیت مسئول ریسک (CRO) ایجاد شده بود.
احیای شایعات مختلف و ورشکستگی ها از مدیریت ریسک خالص حاصل می شود،قانون ساربانز اکسلی در آمریکا در سال ۲۰۰۲ معرفی شده بود،پیمان حکومت برای شرکتها قانون گذاری شده بود.ارز سهام،شامل NYSE (ارز سهام نیویورک) در سال ۲۰۰۲ (بلانکارد و دیون در سال ۲۰۰۴)است،همچنین قوانین حکومت مدیریت ریسک برای شرکتهای فهرست شده،اضافه شد.اگرچه تمام این قواعد،قوانین و طرح های مدیریت ریسک برای جلوگیری از بحران مالی که در سال ۲۰۰۷ آغاز شد کافی نبود.این امر ضرورتا تنظیم ریسکها و قوانین حکومت نیست که ناکافی بودند،بلکه بیشتر کاربرد و اجرایشان است که ضرورت دارند.آنها اساسا برای مدیران شناخته شده که در بازارهای مختلف به صورت قاعده وار قاعده و قوانین را احاطه می کنند،محدود شده بودند.اگرچه به نظر می رسد که اقدامات منحرف در سالهای پیشین بحران مالی بیشتر رایج شده بود،یک گرایش منظم صاحبان قدرت پیش بینی،توجه،یا ظاهرا توبیخ رسمی نشده است.
این مقاله تاریخچه شرکت مالی و مدیریت ریسک غیرمالی را مرور می کند.ما حداکثر مرحله برجسته را ارائه می دهیم و حوادث و مراحل اصلی که توسعه اش را تقویت کرده،تحلیل می کنیم.ما همچنین مدیریت ریسک و تنظیمی،و انتقاد کاربرد مدیریت ریسک در سالهای پیشین بحران مالی اخیر را مورد بحث و گفتگو قرار می دهیم.
مدیریت ریسک اخیرا یک عملکرد شرکتی است.مراحل برجسته تاریخی برای شرح سیر تکاملی شان مفید هستند.مدیریت ریسک نوین بعد از سال ۱۹۵۵ شروع شد.از اوایل دهه ۱۹۷۰، مفهوممدیریت ریسک مالی به طور قابل ملاحظه ای نمو پیدا کرد.بطور برجسته مدیریت ریسک برای پوشش بیمه بازار کمتر محدود شده بود، که اکنون یک ابزار رقابت حفاظتی در نظر گرفته شده است که چندین فعالیت مدیریت ریسک دیگر را تکمیل می کند.بعد از جنگ جهانی دوم،شرکتهای بزرگ با سهام گوناگون سرمایه های مادی ،توسعه خود بیمه گری مغایر با ریسکها را آغاز کردند،که آنها به طور موثر بیمه کننده ها را برای تعدادی ریسکهای کوچک پوشش می دهند.خود بیمه گری دست آوردهای مالی یک رویداد مضر یا تلفات یک حادثه را پوشش می دهد.(ارلیچ و بیکر در سال ۱۹۷۲؛دیون و اکهوت در سال ۱۹۸۵).یک نمونه فعالیت خود بیمه گری ایجاد یک نقدینگی معجزه آسای اندوخته سرمایه برای پوشش تلفات نتیجه گرفته از یک حادثه یا یک نوسان خنثی بازار را شامل می شود.اکنون به طور مکرر مدیریت ریسک که برای کاهش دست آوردهای مالی فجایع استفاده می شود،یک شکل خود بیمه گری است.
فعالیتهای حفاظت از خود همچنین بسیار مهم است.این نوع فعالیت بر احتمالات تلفات یا هزینه ها پیش از اینکه آنها رخ دهند،اثر می گذارد.این مورد همچنین می تواند بر توزیع مکان یابی پیش بینی تلفات اثر بگذارد.پیش گیری حافظه طبیعی ترین شکل حفاظت از خود است.اقدام احتیاطی یک شکل حفاظت از خود برای آنچه کهمورد شک واقع شده به کار گرفته شده است اما حوادث برای احتمالات و دست آوردهای مالی شناخته نشده،تعریف نشده است.فراگیری نوعی از چنین حوادث است(کوربیج و دیگران در سال ۲۰۱۳).تمام فعالیتهای حفاظت و جلوگیری بخشی از مدیریت ریسک است.
نقش قدیمی بیمه کننده ها به طور جدی در دهه ۱۹۸۰ در آمریکا،بویژه طی بحران بیمه بدهکاری بوسیله حق بیمه گزاف و پوشش ریسک جزئی مشخص شده،مورد تحقیق قرار گرفت.در آن دهه، شکل های متغیر حفاظت از انواع ریسکها،مانند گرفتاری ها(شرکت تابعه که ریسکهای مختلف را بیمه می کرد و موارد بزرگتر را بیمه اتکایی می کرد)،گروههای نگهداری ریسک(گروههایی از شرکتها در صنعت یا منطقه ای که با یکدیگر برای حفاظت خودشان از ریسکهای رایج متحد می شوند)،و بیمه محدود(توزیع ریسکها در طی زمان برای یک فرد قرار گرفته در معرض ریسک به جای اینکه میان افراد در معرض ریسک باشد) پدیدار شد.
مفهوم مدیریت ریسک در بخش مالی در دهه ۱۹۷۰ تغییرات اساسی کرد،که مدیریت ریسک مالی یک اولویت برای چندین شرکت شامل بانکها،بیمه کننده ها و سرمایه گذاری های غیر مالی نمایش داده شده برای نوسانات قیمت مختلف مانند ریسکهای مرتبط با نرخ بهره،برگشت های بازار سهام،نرخ بورس،و هزینه های مواد خام یا اجناس شد.
این تحول بوسیله اکثریت افزایش در نوسانات قیمت که در بالا اشاره شده،جرقه زده شد.بویژه،تعادل ثابت پول از بین رفت،و قیمت های اجناس بیشتر تغییر پیدا کرد.همچنین خطرات فجایع طبیعی به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافت.از نظر تاریخی،شرکتها برای حفاظت خودشان از این ریسکهای مالی،سطوح تتمه حساب یا فعالیتهای حقیقی(اندوخته نقدینگی) را استفاده کردند.برای افزایش انعطاف پذیری یا برای کاهش هزینه فعالیتهای پوشش ریسک سنتی،مشتقات بطور افزاینده استفاده شدند.
مشتقات قراردادهایی هستند که دارنده را از ریسکها حفاظت می کند.مقادیر آنها وابسته به مقدار و تغییرپذیری حمایتگر،یا دارایی ها یا مقدار شاخص است که براساس قراردادها هستند.مشتقات شناخته شده قراردادها،اختیارات،پیش فروش ها و معاوضات را پیش می برند. درابتدا مشتقات به عنوان اشکال بیمه برای حفاظت اشخاص و شرکتها از حداکثر نوسانات ریسک مورد توجه قرار گرفتند.اگرچه،سفته به سرعت در بازارهای مختلف ظاهر شد،باعث ریسکهای دیگری شد که به طور افزاینده برای کنترل یا اداره مشکل بود.علاوه بر این،تکثیر مشتقات ریسکهای جهانی سهام شرکتها را مشکل تر می کند.(مخصوصا انبوه سازی و شناسایی توزیع ارجاع قیمت اشکال مالی)
در همان زمان،تعریف مدیریت ریسک همگانی شد.تصمیمات مدیریت ریسک اکنون تصمیمات مالی هستند که باید براساس اثرشان روی شرکت یا مقدار سهام،بیشتر از اینکه تا چه اندازه به خوبی آنها ریسکهای حتمی را پوشش میدهند،ارزیابی شده باشد.این تغییر در تعریف بویژه برای شرکتهای عمومی بزرگ به کار می رود که،به بیانی دیگر ممکن است شرکتهایی باشند که حداقل نیاز حفاظت ریسک را دارند(جدای از ریسک سفته بازی)،به این دلیل که آنها نسبت به شرکتهای کوچک برای گوناگونی های طبیعی به راحتی قابلیت بیشتری دارند.بویژه،سهام داران می توانند سهام هایشان را در بازارهای مالی با قیمت کمتر از شرکتهایی که سهام شان را تصرف می کنند،گسترش دهند.
۲٫۲٫مراحل برجسته در مدیریت ریسک مالی
جدول های زیر اطلاعات مهم در سیر تکاملی مدیریت ریسک(جدول۱) و مشتقات و تولیدات مالی ساختار یافته(جدول۲) را نشان می دهد.پیدایش نظریه مالی مدرن عموما با کار اصلی لویس بیکلر در سال ۱۹۹۰ که اولین فرد برای استفاده طرح برونیان برای تحلیل نوسانات سرمایه مالی بود،همراه شد.اگرچه،این مورد تنها در دهه۱۹۳۰ که تحقیقاتی در مورد هزینه دارایی های مالی صورت می گرفت،آغاز شد.انجمن سرمایه گذاری امریکا(AFA) برای اولین بار در سال ۱۹۳۹ در فیلادلفیا نشستی را برگزار کردند.در همان زمان،تحقیق روی سرمایه گذاری خصوصا با هزینه کارگذاری،راندمان بازار مالی،و کشف استراتژی های مفید(شامل پیش بینی هزینه های سرمایه) مرتبط بود.سال ۱۹۳۲ پیدایش اجتماع ریسک و بیمه امریکا نامیده شد.اولین مطالعات علمی بیمه در مجله بیمه انتشار یافت،که در سال ۱۹۶۴ دوباره مجله ریسک و بیمه نام گذاری شد(ویس و کیو در سال ۲۰۰۸).به تبع آنمجلات تخصصی دیگر،شامل مدیریت ریسک(پیشتر خریدار بیمه ملی نامیده می شد)توسط جامعه مدیریت ریسک و بیمه(RIMS)انتشار یافت،یک انجمن حرفه ای مدیران ریسک در سال ۱۹۵۰ همراه با مقالات انتشار یافته ریسک و بیمه ژنو،توسط انجمن ژنو که از سال۱۹۷۶ تاسیس شده بود،بنیاد نهاده شد.
این تنها در دهه های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ بود که محققان(مارکو ویتز،لینتنر،ترینر،شارپ،و موسین) مطالعات بنیادی تصمیمات مالی را بعهده گرفتند.این مطالعات در نظریه جدید انتخاب سهام بر اساس(طرح قیمت گذاری دارایی سرمایه) CAPMنتیجه داد.این دوره بوسیله مقالات متحولی در زمینه مالی که نویسندگان را به دریافت جایزه نوبل سوق میداد نام گذاری شده بود.همچنان تنها در اوایل دهه ۱۹۷۰ بود که محصولات اصلی مدیریت ریسک مالی ظاهر شد،و اینکه طرح نظری ابتدایی پوشش مدرن ریسک انتشار یافت.
طرح بلک و اسکولس بدون شک محبوب ترین طرح های اخیر است.این نویسندگان اولین افراد بودند که قاعده واضحی برای قیمت گذاری مشتقات،با ذکر نام یک انتخاب پیشنهاد کردند.این طرح بسیار دگرگون کننده بود که اکثریت مجلات مالی برای انتشار اولین نسخه آن پذیرفته نشده بودند.در نهایت در مجله اقتصاد سیاسی در سال ۱۹۷۳ منتشر شده بود.اواخر آن سال، مرتون یک تعمیم را در مجله بل علم اقتصاد و مدیریت انتشار داد.بعد از ان مشتقات پوشش ریسک،ارز پول رایج، و ارز نرخ بهره،و OTC(فروش خارج از بورس) یا فراتر از انتخاب های معکوس به سرعت گسترش یافت.دارایی از نظر ریاضی و محبوبیت کامپیوترها،رشد و استفاده از مشتقات را تسریع کرد.
این دوره نقطه شروعی برای توسعه شدید تحقیق در ارتباط با قیمت گذاری مشتقات است.اگرچه پوشش محصولات کشاورزی در شیکاگو سال ۱۸۶۴ آغاز شد(و در ژاپن برای قیمت برنج در سال ۱۷۳۰)،تنها در سال ۱۹۷۲ بود که مشتقات دارایی های مالی در آن شهر امریکایی ظاهر شد(هیئت مدیره تجارت شیکاگو،CBOT).سال ۱۹۷۳ یک نقطه بازگشت در تاریخچه مالی به دلیل دیگری نام گذاری شد:ساخت CBOE (هیئت مدیره اختیارات بورس شیکاگو)،همراه با اتاق پایاپای.
رشد بازار اختیارات بعد از قراردادهای متعارف هیئت مدیره اختیارات بورس شیکاگو گسترش یافت و نیاز بازارهای فرعی به تولید دارایی های نقدینگی برای تاثیر پذیری بازار توسعه یافت(اسمیت،اسمیتسون و ویکمن در سال ۱۹۹۰).طی دهه ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰،اجرای این پوشش ریسک تولیدات عاملان بازار برای ریسکی که آنها در فعالیتهای سرمایه گذاری باقاعده شان وارد می کنند،حساس شده بود.
به طور پیوسته ابزارهای آماری جدید در مکان بانکها و دفاتر نمایندگی نرخ برای انتخاب مشتریان(برای مثال امتیاز اعتباری)و اداره ریسک اعتباری قرار گرفته بود.این ابزارها ممیزی قرارداد،ریسک اعتباری و قیمت گذاری ریسک را تسهیل کرد.توافقبازل در سال ۱۹۸۸ دیدگاه قاعده واری از ریسک را پیشنهاد کرده است.
در اواخر دهه ۱۹۸۰،تغییر پذیری بالای بازار بانکهای بزرگ سرمایه گذاری آمریکا برای قرار گرفتن در مکان ساختمان های مدیریت ریسک(فیلد در سال ۲۰۰۳) ممهیز شد.جی پی مورگان ۲ طرح مدیریت ریسک داخلی شناخته شده ای را -استانداردهای ریسک برای ریسک بازار و استانداردهای اعتباری برای ریسک اعتباری-در سال ۱۹۹۴ و ۱۹۹۷ توسعه داد.این دو طرح اندازه گیری ریسکها در شکل سهام با در نظر گرفتن وابستگی هایشان و مقدار استفاده در ریسک برای ریسک ذخیره سهام را محدود می کند.انتشار طرح استانداردهای ریسکاندازه گیری ارزش در معرض ریسک(VaR) بین همانند حرفه ای و علمی ترویج یافت.این امر از بیمه کننده ها تاثیر گرفته بود،که یک اندازه گیری ریسک مشابه برای محاسبه حداکثر تلفاتشان(MPY یا حداکثر احتمال تلفات انبوه سالانه؛کامینگ و فریفلدر در سال ۱۹۷۸) استفاده شد.میزان ریسک حداکثر میزانی است که یک سهام یا شرکت می تواند طی دوره زمانی داده شده،در سطح مشخصی از اعتماد به نفس از دست بدهد.این مقدار همچنین به یک نفر اجازه می دهد که سرمایه مطلوب مورد نیاز برای حفاظت شرکتها یا سرمایه ها از تلفات پیش بینی شده و نشده را اندازه گیری کند.(اسکایلت در سال ۲۰۰۳)
این ابزارهای مدیریت ریسک جدید وسایل مهم برای محاسبه سرمایه تنظیمی بانکها تحت بازل ۲ و ۳ هستند.آنها همچنین برای تحلیل حداکثر اولین تلفات متحمل شده در سالهای ۱۹۹۴ و ۱۹۹۵ به دنبال سوء استفاده از مشتقات استفاده شدند.(پروکتر و گمبل،ارنج کونتی،و خانواده بارینگ).این بحران های ریسک اعتباری اینگونه است:بحران اسیایی،بحران روسی،و متلاشی شدن دوره طولانی مدیریت سرمایه(LTCM).پوشش ریسک دوره طولانی مدیریت سرمایه برای ریسکهای مختلف بیش از اندازه در معرض قرار گرفته بود.اسیایی ها و روس ها به طور پیوسته در تعهداتشان کوتاهی کردند،دوره طولانی مدیریت سرمایه برای مسیر کوتاه دارایی های نقدینگی برای مواجهه با تعهداتشان آغاز شد؛این کمبود بودجه به سرعت به ریسک قراردادی تبدیل شد.(جوریون در سال ۲۰۰۰)
مدیریت ریسکدر اواخر دهه ۱۹۹۰ به صورت امور شرکتی درآمد.اکثریت جهت یابی در سیاست مدیریت شرکتها(و کنترل) تصمیم گیری شد و اکنون توسط دبیر هیئت مدیره ایجاد شده است.غالبا کمیته نظارتگران به این تصمیمات رسیدگی می کنند،اگرچه برخی موسسات مالی بزرگ کمیته های مدیریت ریسک را در مکان بر پا می کنند.موقعیت مسئول ریسک یا همان CRO پدیدار شد.
ذخیره های کافی سرمایه یک نگرانی بزرگ در اوایل دهه۲۰۰۰ به دنبال اکثریت قراردادها در اواخر دهه ۱۹۹۰ و ورشکستگی انرون در سال ۲۰۰۱ را ایجاد کرد.بازل۲ قوانین شدید بیشتری را برای بانکها معرفی کرد.علاوه بر این برای اصلاح نتایج مدیریت ریسک اعتباری،قوانین جدید توافق برای ریسک عملیاتی معرفی شد.اگرچه،قانون گذاران درباره اداره ریسکهای مدیریت مختلف و پوشش ریسک سرمایه،خصوصا دارایی های مقرری مختصرا اظهاراتی داشتهاند.مردم شهر کبک به یک اندازه اهمال کار بودند:پرداخت نهایی سپرده نقدی و قرار دادن ان در کبک(فرانسه)،اکثریت دارایی مقرری،بالغ بر ۳۰ بیلیون دلار در بحران مالی اخیر از دست رفت،که شامل حذف ۱۰ بیلیون دلار توسط مقاله تجارتی فاجعه امیز مدیریت خطر،و سوء استفاده از این تولید ساخته شده با نرخ اعتبار AAAمی شود!رئیس ذخیره فدرال آمریکا،آلن گرینس پن به طور ویژه مسامحه کرد:او اغلب سخنرانی ضد و نقیض درباره فواید و ریسکهای همراه با استفاده از مشتقات و ظرفیت بازار مالی برای جذب ریسکها به طور موثر،بدون قواعد اضافی را ارائه می داد.بویژه تولیدات فروش خارج از بورس بدون بازبینی واقعی یا تنظیمی ریسک متقابل بسط و توسعه یافت.
تولیدات پوشش ریسک مالی برای پوشش انواع مختلف ریسک گسترش یافته است.۴خطر اصلی برای بانکها ریسک اعتباری(%۸۰ ریسک بانکها،شامل ریسک قراردادی)،ریسک بازار(%۵)،ریسک عملیاتی(%۱۵)،ریسک نقدینگی(هنوز کمیت آن به خوبی تعیین نشده و معمولا در گستره واگذاری بین اوراق قرضه خصوصی و عمومی را شامل می شود) هستند.ریسک بازار،ریسک قیمتهای تغییر پذیر یا بازگشت دارایی ها را نشان می دهد،و ریسک اعتباری برای ریسک قراردادی پیوسته شده است(اگرچه مطالعات اخیر برابری ریسک قراردادی برای حداکثر بازه از %۲۵ تا %۸۵ گستره واگذاری بین اوراق قرضه خصوصی و عمومی را تخمین میزند،التون و دیگران در سال ۲۰۰۱؛دیون و دیگران در سال ۲۰۱۰).توافق بازل در سال ۲۰۰۴ این ریسکها را خاطر نشان می کند.تنها ریسک اعتباری در سال ۱۹۸۸ پوشش داده شده بود؛سالها بعد در سال ۱۹۹۶ مورد ملاحظه قرار گرفت.این مورد به سرعت معامله تنطیمی ریسک بازار که برای مدیریت سهام این ریسکبه طور ناقص تطبیق شده بود را آشکار کرد.بنابراین مقامات منضبط بانکها را برای اندازه گیری ریسک بازار طرح های داخلی استفاده می کنند.در مقابل،معامله سهام ریسک اعتباری تنها در سال ۲۰۰۴ تحت تسلط بازل۳ آغاز شد.
جدول ۲ تاریخ های اصلی که مشتقات و تولیدات ساختار یافته ظاهر شدند را نشان می دهد.محتوی این جدول از جوریون(۲۰۰۱)،کروهی،گالایی،و مارک(۲۰۰۰)،رون کالی(۲۰۰۱)،فیلد(۲۰۰۳)،و مدارک الکترونیکی دیگر گرفته شده است.تعداد کمی از مشتقات و تولیدات ساختار یافته از دهه۲۰۰۰ عرضه شد.یک نشریه مخصوص از مجله ریسک و بیمه منتشر شده در سپتامبر ۲۰۰۹ روی مدیریت ریسک بیمه کننده و استفاده آنها از مشتقات شان،تولیدات ساختار یافته،و درگیری شان با اوراق بهادار تمرکز کرده است.مطالعه مختصر مقالات توسط کامینز و ویس(سال۲۰۰۹)و کامینز و ترینر(سال۲۰۰۹) مورد اهمیت واقع شد.در ارتباط با مدیریت ریسک و درخواست بیمه،به مقاله های مک مین و گارون(سال۲۰۱۳)،و درباره قوانین بیمه کننده به مقاله های کلین (سال ۲۰۱۳) مراجعه کنید.
هدف شرکت مدیریت ریسک ایجاد یک چارچوب منبع است که به شرکتها اجازه خواهد داد با ریسک و بلاتکلیفی در کشمکش باشند.ریسک ها به تمام فعالیتهای اقتصادی و مالی شرکتها نزدیک هستند.شناسایی ریسک،سنجش و روند مدیریت بخشی از توسعه استراتژی شرکتها است؛این امر باید در بالاترین سطح،با ذکر مثالی از رئیسان هیئت مدیره طراحی و برنامه ریزی شده باشد.روش های مدیریت ریسک جامعباید تمام ریسک ها و وابسته های آنها را که شرکت در معرض نمایش قرار داده،ارزیابی،کنترل و دیده بانی کند.در حالت کلی یک ریسک ضعیف ترکیبی از احتمال یا تناوب یک حادثه و نتایج ان است،که معمولا خنثی است.این امر می تواند توسط تغییر پذیری نتایج اندازه گیری شده باشد اما اهمیت بیشتر به توزیع اغلب لازم است.تردید به دلیل احتمال یک حادثه نامعلوم که اغلب ناشناخته است،مانند اثراتش دقت کمتری را نیاز دارد.در این مورد ما به پیشگیری بیشتر از فعالیتهای جلوگیری برای حفاظت در مقابل شک و تردید اشاره می کنیم.در نهایت ریسک مالی متشکل از عهده دار شدن فعالیتهای فرصت طلبانه مربوط به ریسک های آینده است که ممکن است نتایج مثبت و منفی را ایجاد کند.
در این مقاله،مدیریت خطر به معنی مجموعه فعالیتهای مالی و موثر است که ارزش یک شرکت یا سهام با کاهش هزینه های همراه با گردش پول تغییر پذیر به حد اعلی رسیده است(استولز سال ۱۹۹۶،۲۰۰۳).فعالیتهای اصلی مدیریت ریسک،گوناگونی و پوشش ریسک با استفاده از ابزارهای مختلف،شامل مشتقات و تولیدات ساختار یافته،بیمه بازار،خود بیمه گری و حفاظت از خود هستند.هزینه های اصلی شرکتها حداقل هزینه های ریسک شدید مالی،حق بیمه ریسک برای شرکا(شرط بندان)،مالیات های درآمد انتظار رفته،ارزیابی مالی را پیگیری می کند.حرکت مدیران به سمت ریسک (میل به ریسک و بیزاری از ریسک) و شرکت دولت همچنین بر انتخاب فعالیتهای مدیریت ریسک تاثیر می گذارد.
۵ریسک اصلی وجود دارد:
ریسک خالص(بیمه شدنی یا غیر آن،و عدم الزام بیرونی در حضور ریسک های اخلاقی)
ریسک بازار(گوناگونی در بهای کالا،نرخ های بورس،برگشت دارایی)
ریسک پیش فرض(احتمال پیش فرض،نرخ وصول،ارائه پیش فرض)
ریسک عملیاتی(خطاهای کارمند،تقلب،تفکیک سیستم تکنولوژی اطلاعات)
ریسک نقدینگی:ریسک دارا نبودن سرمایه کافی برای مواجهه با دوره کوتاه تعهدات مالی بدون بهای اثر گذاری.که این ریسک ممکن است در تبدیل به ریسک پیش فرض انحطاط یابد.
۴٫قواعد مدیریت ریسک
۴٫۱٫توجیهی برای قوانین موسسات مالی
بانکها و بیمه کننده ها چندین سال قانونمند شده بودند.خصوصا ریسک قراردادی و احتمال ورشکستگی موسسات مالی اینجا بهره است.این ریسک روی صاحبان سرمایه و بستانکاری بانکها و شرکتهای بیمه اثر می گذارد اما این مورد برای تصدیق قواعد موسسات مالی کافی نیستبه این دلیل که این عوامل بهای ریسک هایی که آنها متحمل می شوند را پرداخته اند و به ابزارهای دیده بانی دست یافتند که اطلاعات کافی برای حفاظت خودشان را در اختیارشان قرار می دهد.علاوه بر این آنها می توانند سهام شخصی شان را در بهای کمتری از انچه که توسط موسسات مالی تصرف شده،مصرف کنند.
در مقابل،سهامداران و سیاست های بیمه لزوما به بازه ابزارهایی برای کنترل منابع این تولیدات دسترسی ندارند.حداقل هزینه این بخش ها با استفاده از چنین ابزارهایی از صاحبان سرمایه و بستانکارانی که دسترسی مستقیم به اطلاعات دارند،بیشتر است.یک مسیر ارزان برای کنترل بانک یا بیمه کننده خریدن سهام آنها است.سرمایه گذارها می توانند گزارشات سالانه و ۳ماهه را دریافت کنند و می توانند در جلسات صاحبان سرمایه شرکت کنند.اگرچه این اطلاعات ممکن است برای تضمین نحوه سرمایه گذاری کافی نباشد.
مهم ترین موضوع برای درنظر گرفتن واقعیت این است که سرمایه گذاران تنوع فرصت طلبانه کمتری نسبت به سهام داران،بستانکاران و مدیران موسسات مالی دارند.این مورد برای یادآوری اینکه سپرده بانکها و سیاست های بیمه به طور سنتی به عنوان اوراق قرضه بدون ریسک در نظر گرفته شده اند،مهم است.برخی کشورها برای حفاظتشانبیمه سپرده یا سرمایه های تضمین بیمه را معرفی کردند،اما این حفاظت ممکن است ریسک های اخلاقی را ایجاد کند و موجب حرکتهای ریسکی که لزوما در بهره سهامداران و سیاست های بیمه و سیستم عمومی مالی شود که بانکها و بیمه کننده ها یک نقش مهم را در آن ایفا می کنند(کرووی و دیگران در سال ۲۰۰۰).ادامه این فصل روی بازار بانکی تمرکز می کند،اما استدلال های مشابه برای بازار بیمه به کار می رود.
به عبارت دیگر بیمه سپرده می تواند موسسات مالی را به ایجاد ریسک های بیشتر که یکبار آنها پوشش حق بیمه شان را پرداخت کرده اند(در یک نرخ ثابت)تشویق کنند.در نیوزلند،بیمه سپرده برای نظم و ترتیب بانکها حذف شده است،اما سرمایه گذاران بیش از این حفاظت نشده اند.شرکت بیمه سپرده کانادا(CDIC)،یک شرکت کرون برای این بیمه در سیستم بانکداری در سال ۱۹۶۷ تاسیس شد.شرکت بیمه سپرده فدرال(FDIC)،یک نقش مشابه را در امریکا از سال ۱۹۳۳ ایفا می کند.ریسک پیش فرض حقیقی است.از سال ۱۹۶۷ بیش از ۴۳ بانک در کانادا ورشکسته شدند.طی سالهای ۲۰۱۲-۲۰۰۷،بیش از ۶۵ بانک آمریکایی متوقف شد و توسط شرکت بیمه سپرده فدرال اکثریت سهام شرکتها را بدست آورد.
در مجموع،هنگامی که ما درباره مشکلات پوشش ریسک بحث می کنیم،همیشه یک سبک و سنگینی بین ممانعت و سطح حفاظت ریسک از ارباب رجوع در حضور ریسک اخلاقی وجود دارد.برای مثال اغلب مشاهده شده که صاحبان سرقت اتومبیل یا سیاست های بیمه تصادف برای کاهش ریسک های تصادف نسبت به رانندگان بیمه نشده کمتر هستند.با این وجود،هنگامی که ریسک اخلاقی بوسیله مکانیسم های مشوق به خوبی کنترل شده باشد،بیمه برای رفاه بیشتر مشتریان نسبت به آنهایی که بیمه نیستند نمایش داده می شود،به این دلیل که بسیاری از ریسک ها به طور صحیح در بازارهای مالی قابل تنوع پذیری نیستند.
تضاد با قراردادهای بین بیمه کننده و بیمه شونده،سهامداران حفاظت شده و نمایندگانی که درباره ریسک های بانک تصمیم گیرنده اند مشابه مردم نیستند.صاحان سپرده(که ممکن است بوسیله ریسک پذیری مدیران بانک قربانی شده باشند)یک مشوق برای حفاظت از خود در ورشکستگی بانک ندارند به این دلیل که از نظر فنی فعالیت های انها نمی تواند اثری بر احتمال ورشکستگی بانکها بگذارد(دیون،سال ۲۰۰۴).
تنها مانع فعالیت دردسترس برای انها گوناگونی سپرده ها بین بانکها است،اما این شکل گوناگونی در حقیقت توسط بانکها تقویت نشده و در نتیجه بسیار پرهزینه است.با هر نرخی،بیمه سپرده ارباب رجوع ها را به متنوع ساختن سپرده هایشان تشویق نمیکند به این خاطر که هر حساب بیش از ۱۰۰هزار دلار CAN در کانادا مربوط به یک نفر است و هر حساب ۲۵۰هزار دلاری در امریکا یک مالک دارد که بیمه کامل برای اکثریت بیشتر ارباب رجوع ها را نشان می دهد.هیئت رئیسه بانک انگیزه قوی برای محدود کردن ریسک ندارند زیرا آنها می دانند که مشتری هایشان حفاظت شده اند.بنابراین انها می توانند ریسک های بزرگی را داشته باشند و سرمایه شان را در پایین ترین سطح برای افزایش سودبخشی حفظ کنند.بنابراین آنها بیگانگی های منفی را در سیستم مالی تولید می کنند که قانون بانک را توجیه می کند.از قرار معلوم بانکها یک نقش مهم را در عملکرد سیستم مالی ایفا می کنند.این ابعاد اقتصاد کوچک، اعتباری به همراه بحران مالی اخیر را بدست آورد.ورشکستگی یک بانک بزرگ می تواند تلفات قابل ملاحظه ای را برای کل سیستم مالی با فراموش کردن ورشکستگی های دیگر بوجود اورد.این فرایند به عنوان ریسک سیستمی شناخته شده است.
ریسک سیستمی بیرونی (معمولا پیش فرض و حتی ورشکستگی) ریسک یک موسسه مالی است که اثرات بیرونی را روی سیستم مالی و حتی اقتصادی دارد.اگر یک بانک بزرگ ورشکست شد،تعهدات مالی اش برای موسسات مالی دیگر می تواند تلفات قابل ملاحظه ای را ایجاد کند،از این رو این بیان رایج است:”بزرگ بودن ورشکسته بودن است”! این ادعا به صورت جدی با ورشکستگی برادران لهمان طی بحران مالی اخیر مورد تحقیق واقع شد(سپتامبر۲۰۰۸).در ذیل ما ارزیابی قوانین بین المللی بانک را توصیف می کنیم.
همانطور که ملاحظه کردید تمامی متن در مورد بیمه و مدیریت بیمه بوده و انجام پایان نامه در این رشته طلب می کند که مثلا مدیریت ریسک در این زمینه بررسی شود وبی در رشته ای مانند مدیریت منابع انسانی موضوع پایان نامه کمی عمومی تر بوده و می تواند در بسیاری از موضوعات وارد شود .

انجام پایان نامه و رساله دکتری مدیریت ، روانشناسی و حسابداری

15 Aug 2018

مرکز خدماتی انجام نوشتاری رساله و پایان نامه دکتری دانشگاهی که بسیاری از نیاز های شما را بر طرف می نماید .

ما در رشته مدیریت ، روانشناسی و حسابداری در مقطع دکترا خدماتی ویژه را ارائه خواهیم داد که در آن ، شما می توانید به سادگی تمام مشکلات و نیاز های خود در جهت نوشتن پایان نامه دکتری را از بین ببرید . این در حالی است که مشاوران تخصصی می توانند تمام نیاز های شما را پاسخگو باشند . مقالات فارسی و انگلیس ما توسط متخصصین و نویسندگان تخصصی و با تجربه ای نوشته خواهد شد که در طیف متنوعی از ژانرها و رشته های تحصیلی فعالیت دارند . هنگامی که از ما می خواهید مقاله ای را برای شما تهیه نماییم ، ما می توانیم بینش و دیدگاه های بسیار ارزشمندی را ارائه دهیم که از منابع دیگر بدست نخواهند آمد . ما به شما اطمینان می دهیم که مقاله ی شما در زمانی مقرون به صرفه و با کیفیتی فوق العاده ارائه گردد . ما سفارشات شما را با استنادات معتبر ، نقل قول ها ، و ارجاعات مختلف درج نموده و در پایان ، یک بخش کامل از کتابشناسی را ضمیمه می نماییم . در راستای تحقق این امر ، تحقیقی جامع صورت خواهد گرفت که تمام جوانب ممکن را در بردارد . ما اطمینان می دهیم که موارد معتبر و قابل اعتمادی را در اختیار شما قرار دهیم تا اعتبار و صحت مقاله شما زیر سوال نرفته و مورد تایید قرار گیرد . تمام تحقیقات ، بررسی ها ، نظرسنجی ها، و یافته های مربوط به سازمان های معتبر در حال تحلیل است . در واقع، می توان گفت که تمام اطلاعات نامناسب حذف شده اند .

هنگامی که نویسندگان ما نسخه های تکمیلی خود را ارائه می نمایند ، تیم با تجربه و متخصصی به ویرایش پرداخته و متن را مجددا بازنویسی می نمایند . این وظیفه آن هاست که مقاله را از تمامی اشکالات و خطاهای دستوری رها نمایند . این باعث می شود عکس اسناد شما برای ارائه در دانشگاه مناسب باشد . خدمات نوشتاری شرایطی را فراهم خواهد آورد که از صفحه بندی و تکنیک های قالب بندی سبکی برخوردار است .

از ما بخواهید « برای نوشتن رساله دکترا من » برای دریافت کیفیت عالی کار پایان نامه دکتری و رساله

مزایا و مزایای درخواست ” نوشتن رساله دکتری در پژوهشگران شریف ” غیر قابل انکار است . ما همیشه گوش دادن و پیروی از دستورالعمل ها و دستورالعمل های خود را انجام می دهیم و اطمینان حاصل می کنیم که ما کاملا با الزامات شما پیروی می کنیم . ما می خواهیم به تمام انتظارات و پیش بینی های ما از سوی ما ایستادگی کنیم ، برای آن ما یک تیم از نویسندگان حرفه ای را تشکیل می دهیم که بومی هستند و تسلط زبان انگلیسی را دارند . خدمات نوشتن مقاله و رساله ما در پژوهشگران شریف بهترین گزینه برای دانشجویان تحصیلات عالی است . قیمت های مناسب و هزینه های ما همراه با کیفیت بی نظیر ، ترکیبی نادر است که هیچ ارائه دهنده خدمات دیگر نمی تواند ارائه دهد . ما هرگز نتوانیم تعهداتمان را تحقق بخشیم و همیشه به موقع و بدون مصالحه در اختیار شما قرار می دهیم . تاریخ و تاریخ مهلت شما همیشه در ذهن نگهداری می شود و کار تکمیل شده و به زودی به شما ارائه می شود تا زمان کافی برای بررسی کیفیت ما و ایجاد تغییرات و یا درخواست تجدید نظر در صورت وجود داشته باشد .

به عنوان بهترین خدمات نوشتن مقالات و رساله دکتری ، ما مطمئن هستیم که تمام نیازهای شما و خواسته های شما تامین می شود . ما در هنگام انجام کار نوشته ای خود را بدون ارائه سنگین به مقررات قابل توجه و قابل اعتماد ، بدون هیچ گونه سنگی ، ترک می کنیم . تیم ما از نماینده مشتری در تمام نقاط در دسترس هستند تا در مورد هر نوع پرسش و پاسخ در مورد محصولات و خدمات ما کمک کنند . ما به راحتی به تمام پرسش های شما در مورد کار شما از طریق چت زنده و درخواست فرم ارسال پرس و جو در دسترس در وب سایت ما پاسخ دهید . همانطور که در بالا نوشتن مقاله خدمات ما پاسخ سریع است و مطمئن شوید که شما منتظر نیست و روند نوشتن ادامه بدون هیچ گونه عجله . ما در اینجا برای ارائه راه حل کامل برای همه ترس نوشتن تحصیلی و نگرانی های مرتبط با آن هستیم . ما در گذشته از دانش آموزان بسیاری بوده ایم و موفقیت ما ثابت می کند که با کمک و هدایت ما ، موفقیت های علمی را به دلیل رویکرد منحصر به فرد نتیجه گرا به دست خواهید آورد .